Kabinet Múz představuje Softspot, novou sérii jako průsečík žánrů

XDZVØNX XDZVØNX

Softspot. Ekvivalent kovu a plyše, jak uvádí brněnský klub Kabinet Múz, jsou a budou komponované večery kombinující současné – především z elektroniky vycházející – hudební žánry od různých podob popu, klubové hudby přes rap až k experimentálnímu folku. 

„Softspot je zkrátka touha po tom slyšet v příjemně surovém prostředí Kabinetu Múz někoho pět naivní slova do výbuchu jaderné elektrárny a nebo prostě jen levitovat ve strunách a hutném všeobjímajícím zvuku. Nic, co by bylo úplně nové, ale spíše v Brně nedostatkové,” uvádí organizátoři v čele s Mikulášem Hamerlou, který akci kurátoruje.

Úvodní večer proběhne v úterý 8. 11. a patří „ženské energii”. Vystoupí v rámci něj Arleta a polské duo XDZVØNX, které staví na dark wave podkresu, tanečním techno beatu a výrazně zmutovaném rapovém projevu. O afterparty se postará s DJ setem Kittylinda z ostravského labelu Gin&Platonic.

Naplánovaný je také již večer druhý, ten připadá na středu 14. 12. a nabídne například fúzi r'n'b s trapem v podání pražské producentky Fæ Bestia. Zásadním jménem prosincového line-upu je bezesporu Jan Macháček alias Ancestral Visionzakladatel respektovaného labelu Unizone, jejichž releasy ceníme pravidelně

Nová koncertní série v Kabinetu má náběh stát se chybějícím článkem na trochu stagnující scéně současné elektroniky v Brně.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.