Beck pracuje na akustickém albu, které vydá letos

Beck, foto myspace.com/beck Beckfoto: myspace.com/beck

Multiinstrumentalista a experimentátor Beck připravuje na letošek nové album, které vyjde po pěti letech od poslední nahrávky Modern Guilt. S minulou deskou Song Reader si Beck trochu pohrál a vydal ji pouze ve formě notového zápisu, aby si dvacet skladeb na ní obsažených mohl každý zahrát po svém. Před pár měsíci se hudebník svěřil britskému serveru NME, že letos bychom se od něj měli dočkat dokonce dvou alb.

V každém případě teď Beck chystá k vydání dosud nepojmenovanou akustickou desku, která bude obsahovat materiál vzniklý ve víru kreativity po dokončení alba Song Reader. V záloze je dříve vzniklá hudba, prý "zvukově dobrodružná", a nahrávka z Nashvillu, u níž však není jisté, zda bude dokončena. Snad brzy vyplují na povrch bližší informace, zatím si můžeme připomenout poslední Beckovu skladbu I Just Started To Hate Some People Today produkovanou Jackem Whitem, která vyšla v květnu loňského roku.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.