St. Vincent obdržela Grammy za své stejnojmenné album

St. Vincent St. Vincent

Odchovankyně Sufjana Stevense a jeho bláznivého cirkusu, společnice rockového experimentátora a divadelníka Davida Byrnea a neposledně křehká kráska mezi temnými strunami posledních Swans. Annie Clark ale dlouhodobě kope za sebe. Se svým eklektickým projektem St. Vincent zdolala další vrchol.

Dvaatřicetiletá americká umělkyně pojmenovala čtvrté album jednoduše – St. Vincent – a všichni jí konečně padli k nohám. Britské magazíny NME a Guardian zvolily nahrávku albem roku, další se nedrželi příliš pozadu. Vrchol ale přišel během udílení 57. cen Grammy, z nichž si Clark odnesla cenu za Nejlepší alternativní album. Překonala tak Jacka Whitea, Arcade Fire anebo Alt–J.

Albem roku se stalo Beckovo Morning Phase a objevem roku určili v Los Angeles Sama Smithe, který zároveň napsal nejlepší skladbu – Stay with Me (Darkchild Version). Po třinácti letech příchozí Aphex Twin získal cenu za Nejlepší elektronické album.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.