Bloc Party se koncem roku vrátí s novým albem

Bloc Party, Rock for People 2009, foto Lukáš Janičík Bloc Party, Rock for People 2009foto: Lukáš Janičík

Britská indie-rocková formace Bloc Party se podle slov frontmana Kele Okerekeho vrátí ještě letos se svou čtvrtou řadovkou. Bližší informace o nástupci čtyři roky starého alba Intimacy dosud odtajněny nebyly.

Bloc Party přinesli před sedmi lety svým debutem Silent Alarm svěží vítr mezi ochabující boom tehdejších kytarovek, nicméně během tří let se přetransformovali na kapelu, jež byla silně ovlivněna elektronikou; podobný kritický úspěch, kterým byl tehdy ověnčen jejich debut se jim však už získat nepodařilo.

V posledních letech se často spekulovalo, zdali se kapela ještě vůbec někdy sejde dohromady, zpěvák Kele Okereke se naplno věnoval své sólové kariéře a na kapelu mu již nezbývalo tolik času. Dokonce se hovořilo i o možném nahrazení Okerekeho jiným zpěvákem. To však bylo nakonec vyvráceno a kapela nyní potvrdila, že se v americkém New Yorku naplno věnuje pracím na své novince. Zdali se bude zvukově blížit jejich úspěšnému kytarovému debutu, či bude pokračovat v nastoleném elektronickém stylu se však dosud neví.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.