Bloc Party si chtějí odpočinout, chystají další pauzu

Sotva se britská kapela Bloc Party vrátila po čtyřech letech s novým albem Four a odehrála pár koncertů, plánuje opět pauzu. Předešlé roky využil její zpěvák Kele Okereke k nahrání sólové desky The Boxer.

Důvody k přerušení činnosti skupiny jsou nyní podle vyjádření kytaristy Russella Lissacka osobní. Tlumočil stížnost své manželky, které se nelíbí život jako na horské dráze. Dalším problémem jsou podle něj i neshody v kapele: „Možná zahrajeme skvělý koncert a jsme z toho opravdu natěšení, ale další den se stane nějaká maličkost a všichni se ve skupině navzájem nesnáší.“ Pauzu odhaduje na „minimálně šest měsíců, možná rok až dva“, jak sdělil serveru Pitchfork.

V každém případně Bloc Party dojedou turné naplánované zhruba do půlky července, během kterého se zastaví i na Rock For People v Hradci Králové a na slovenské Pohodě. Kapela chce také v létě vydat ještě jedno EP.  

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.