Bobby McFerrin dnes vystoupí s Českou filharmonií na Staroměstském náměstí

Bobby McFerrin Bobby McFerrin

Stírání hranic mezi klasikou a populární hudbou. Na Staroměstském náměstí v Praze dnes zazní pod širým nebem hudba Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Antonia Vivaldiho i skladby z 20. století od Gabriela Faurého, Dariuse Milhauda nebo Carlose Gardela v aranžmá amerického filmového skladatele Johna Williamse v podání České filharmonie. Taktovky se kromě dirigenta Jiřího Bělohlávka ujme Bobby McFerrin, který se povede Holbergovu suitu Edvarda Griega a představí také své poslední album Spirityouall. Na závěr vystoupení zazní americký tradicionál Swing Low Sweet Chariot.

Čeští filharmonici se podle slov jejich šéfa Davida Marečka inspirovali vzorem popularizačních koncertů klasické hudby, které pořádá Vídeňská filharmonie v Schönbrunnu nebo Berlínská filharmonie ve Waldbühne.

McFerrin pátečním večerem uzavírá sérii tří pražských koncertů. Ve středu a čtvrtek spojil filharmonický jazzband a cimbálovou muziku v pražském Rudolfinu, kde převedl svůj tradiční a capella repertoár, dnešní večer na Staroměstském náměstí však bude mít vstup zdarma.

Připomínáme pouze to, že Bobby McFerrin je desetinásobný držitel ceny Grammy, který mísí pop, jazz, klasiku i lidovou hudbu. Je nejen interpretem a jazzmanem, ale také skladatelem filmové hudby a dirigentem. Koncert začíná ve 20:30, potrvá asi devadesát minut a živě ho bude přenášet Česká televize.

Česká filharmonie+Bobby McFerrin, Praha – Staroměstské náměstí, 21. 6. 13

Program:

Antonín Dvořák: Slovanský tanec č. 1

Manuel Ponce: Estrellita

Gabriel Fauré: Pavane

Edvard Grieg: Holbergova suita - Rigaudon

Leonard Bernstein: Candide (předehra)

Carlos Gardel, John Williams: Por una Cabeza (tango z filmu Vůně ženy)

Darius Milhaud: Scaramouche op. 165c, 1. část Vif a 3. část Brazileira

Antonio Vivaldi: Koncert pro dvě violoncella g moll, 1. věta

Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta - Skočná

Swing Low Sweet Chariot (tradicionál)

Sólisté:

Bobby McFerrin - zpěv / dirigent

Josef Špaček - housle

Jan Keller - violoncello

Ludmila Peterková - klarinet

Jiří Bělohlávek - dirigent

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.