Brněnský JazzFest ohlašuje na příští rok tři hvězdy jazzového nebe

Na zahajovacím, stejně tak jako na závěrečném koncertu 14. ročníku brněnského festivalu JazzFest se představí prvotřídní jazzoví hudebnící Dianne Reeves, Bobby McFerrin a Chick Corea.

Zahájení bude patřit dámě. Dne 17. března rozezní svým hlasem halu Vodova čtyřnásobná držitelka Grammy Dianne Reeves, která kromě jazzu reprezentuje i žánr r'n'b. Letos v únoru vydala po více než pěti letech nové album Beautiful Life.

Publikum JazzFestu již mělo tu čest seznámit se v minulých letech jak s Bobbym McFerrinem, tak s Chickem Coreou. Jak ale tito umělci tvoří společně, si vyslechneme na závěrečném koncertě 17. června opět v hale Vodova. Projekt, který začal v devadesátých letech společnou deskou Play, přijíždí do České republiky poprvé. V jejich fenomenálním hudebním dialogu se objevuje humor, improvizace, interakce s publikem a hlavně oduševnělá touha hrát hudbu jako takovou.

Dianne Reeves, foto Jerris Madison Dianne Reevesfoto: Jerris Madison

Součástí festivalu jako vždy budou koncerty v nejrůznějších brněnských sálech a klubech, na nichž se představí zástupci české hudební scény, reprezentanti progresivního zámořského i evropského jazzu. Na programu jsou i tradiční jamsessions a tvůrčí dílny.

Limitovaná vánoční série vstupenek na koncerty v cenách od 390 do 1990 Kč je v prodeji od 26. 11. v klasických předprodejích. V rámci vystoupení Bobbyho McFerrina a Chicka Corey pořadatelé nabízejí i unikátní možnost zakoupení vstupenky přímo na pódium (za 2990 Kč). Atraktivní příležitostí pro zájemce o kombinované zážitky je VIP vstupenka, která zahrnuje nejlepší místa v hledišti a zároveň nabízí luxusní občerstvení (za 3990 Kč).

JazzFest, Brno – různá místa, 17. 3. – 17. 6. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.