Mezinárodní den Romů slaví Česká Filharmonie s Idou Kelarovou a sborem Čhavorenge

Mezinárodní den Romů slaví Česká Filharmonie s Idou Kelarovou a sborem Čhavorenge foto: archiv Idy Kelarové

Koncert v přímém přenosu z prázdného sálu pražské La Fabriky – jinak to ani v současnosti nejde. Odvysílá ho ČT Art ve čtvrtek 8. dubna od 20:15 hodin a potkají se na něm zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová se svou kapelou Jazz Famelija a pěveckým sborem Čhavorenge spolu s hudebníky České filharmonie a České studentské filharmonie.

 „Z velké části chci náš večer věnovat dětem. Samozřejmě dětem z Čhavorenge, ale přizvala jsem také mladého romského klavíristu Radka Bagára nebo kytaristu Milana Angela Nováka,“ upřesňuje Ida Kelarová.

Chystaný koncert Kamav tut bude živě přenášen k příležitosti Mezinárodního dne Romů a vychází z osmileté spolupráce mezi Českou filharmonií, Idou Kelarovou a sborem Čhavorenge, který podporuje romské děti a mladé lidi nejen v jejich cestě za hudbou. Kromě vysílání ČT art ho bude možné zhlédnout i na sociálních sítích České filharmonie.

„Soužití romské a neromské komunity je v naší zemi silným tématem, o němž nemá příliš smysl mluvit, ale raději něco udělat. Ida Kelarová dělá podle mého názoru to nejlepší, co může: dává dětem šanci na lepší život, přitom je přísná, profesionální a probouzí v nich nejen hudební talent, ale také hrdost a odpovědnost za sebe sama. Tahle Idina cesta má smysl a prospívá romským dětem i muzikantům, kteří se jí za náš orchestr zúčastňují,“ uvádí ředitel filharmoniků David Mareček.

Kamav tut, online, přenos ČT Art, 8. 4. 21 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.