Brněnská FaVU bude hledat vztah mezi uměním a pravdou

Brněnská FaVU bude hledat vztah mezi uměním a pravdou

Jak se proměnila distribuce informací v digitálním věku? Jsme přehlceni nebo naopak víme najednou více, než dosud bylo možné? A co na to umění? Tématem vztahu především digitálních obrazů k pravdě se zabývá konference Post Fake Turn, kterou pořádají doktorandi brněnské FaVU. Nejen prohlížet, poslouchat a dotýkat se umění, ale také o něm diskutovat a přemýšlet – to je prostor, který nabízí platforma fakulty, s níž je spojeno i několik jmen současné hudební scény (namátkou třeba Ventolin nebo HRTL). Přijďte si vyslechnout příspěvky mladých akademiků a debatovat o současném umění v post-faktickém věku.

Doprovodný program zahrne také projekční pásmo videí Gimme Some Truth, jež je součástí kurátorského projektu „Politika pravdy I. – Mezi realitou a fikcí“ organizačně zaštítěným pražskou etc. galerií. Jde o dlouhodobé zkoumání uměleckých postupů v pohyblivých obrazech, na kterých lze sledovat prvky dokumentárního filmu či polemiky vůči pravdivosti informací tvořícími obsah videa.

Konference se uskuteční v budově FaVU VUT na Údolní 54, večerní promítání videa bude hostit spřízněný prostor PRAHA/Fórum pro architekturu a média. ~ FB událost ~ FB událost PRAHA

Post Fake Turn, Brno – FaVu, Údolní 54 a PRAHA/Fórum pro architekturu a média, 5. 12. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.