Brněnský festival Pop Messe v létě bude

Tommy Cash Tommy Cash

Loni zrušený festival, který se měl odehrát za lužáneckým parkem, po současném rozvolnění dosavadních opatření oznámil termín konání
23.–24. července. Jde o první open-air v Brně svého druhu, dosud se tu pod širým nebem konaly jen menší nezávislé akce nebo městské festivaly či větší mainstreamové produkce. Pop Messe, jak název napovídá, bude koncertní přehlídkou většího formátu, ale naopak názvu navzdory půjde o pop alternativnějšího charakteru. Ten vychází z dramaturgie, s níž se brněnští hudební příznivci mohli dříve potkávat v Kabinetu Múz.

Dvoudenní program se nakonec uskuteční také v areálu Bobycentra, již ohlášené lokalitě bývalého fotbalového stadionu Za Lužánkami a přivítá zvučná jména jako jsou berlínští Modeselektor, Buty, pařížská electro houseová dvojice Acid Arab či provokativní rapper Tommy Cash. Z Polska dorazí rapové duo Syny, smutné disco přivezou Wczasy, experimentální elektroniku z Vídně nabídne Dorian Concept zaštítěný labelem Ninja Tune. Tančit se bude i na Ventolina, DVA nebo Bert & Friends, domácí scénu zastoupí také sinks a další jména budou ještě přibývat.

Dramaturg Tomáš Kelar dodává: „Restrikce nám stále neumožňují naplnit maximální kapacitu, a proto jsme nuceni celý festival upravit do takové podoby, aby zůstal atraktivní a zároveň splňoval finanční a hygienické limity. Bohužel i nadále zůstává problémem, že ne všechny kapely mohou do ČR ze zemí svého původu přicestovat. Přesto věříme, že se pestrý premiérový ročník Pop Messe zapíše výrazným písmem na festivalovou mapu a nabídne odvážnou dramaturgii nejen tento rok, ale i v následujících letech.“

Pop Messe, Brno – areál Za Lužánkami, areál Bobycentra, 23. – 24. 7. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.