Brněnský Obrfest přinese kulturu na svitavské nábřeží

Brněnský Obrfest přinese kulturu na svitavské nábřeží

Periferní brněnská čtvrť Obřany si už delší dobu vytváří vlastní kulturní podhoubí kolem kavárny Kafara v budově bývalé fary, kde se pravidelně odehrávají hlavně akustické koncerty, a taky Obrfestu. Dva roky odkládaný ročník se vrací do samého srdce této městské části a k řece Svitavě.

Obrfest proběhne ve dnech 17. a 18. června a rozprostře se právě mezi Kafaru, místní „kulturák“ Orlovnu, Riverside Coffee a Zahradu u Sosny na svitavském nábřeží. Dramaturgie se zaměřuje na písničkáře, kapely různorodých žánrů, přednášky, literární čtení a divadlo. V páteční večer na festivale vystoupí například táborští Kalle, taneční projekt Puding paní Elvisovej, sobotní odpoledne a podvečer v podobném duchu rozvíří svými rytmy Hello Marcel, v programu jsou i poloakustická vystoupení dua Zapomělsem, souboru Makak Akustikus nebo dvojice Carya. Line-up však čítá další větší jména jako The Atavists, Khoiba, DVA či písničkářku Lucii Redlovou.

Obrfest, Brno – Obřany – různá místa, 17.–18. 6. 22

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.