Brno zatopené novou vlnou, rumunskou „Khaadijou“

Brno zatopené novou vlnou, rumunskou „Khaadijou“

Elektronická hudba rozeznívající se na blízkovýchodních melodiích přichází od rumunského dua, skládajícího se ze dvou mladých kluků Andrei Rusa a Florentina Tudora. Pohybující se na hranici mezi tradicí a future beaty, stojí Khidja na vrcholu současné „rumunské nové vlny“. Nebojí se smíchat prvky jazzu, soulu, disca, funku nebo třeba punku líznutého acidem.

V době, kdy se tato dvojice potkala (a bylo to už během střední školy), se v jejich rodné zemi nenacházel nikdo, kdo by udával nový hudební trend v krajině alternativy. Ovlivněna cikánskou hudbou, tureckým diskem, a hlavně tradičními rumunskými hudebníky launtari, začala Khidja formovat bukurešťskou klubovou scénu a vytvořila si svůj nekonvekční styl s pomocí analogových syntezátorů. Zabalila ho do temného techna, řízla novodobým folkem i tajemnými vokálovými samply.

Už dnes se Khidja představí živě v Kabinetu múz a my můžeme jen doporučit.

Khidja, Brno - Kabinet Múz, 8. 12. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.