Čaj o osmé. Listopad v Mandale ve znamení literárně-hudebních besed a omamných kytarových dálav

Manon Meurt Manon Meurt Libor Galia

Tuhle tradici by Kopřivnici mohli Britové závidět. Již zaběhlé servírování hudebních pochutin místo čajových sušenek k šálku dobrého čaje bude v art té kafé Mandala pokračovat i v listopadu. Tentokrát navíc mnohem více propojí hudbu a literaturu, což nás těší obzvláště.

Jako první zavítá 6. listopadu do města automobilů Jaromír Švejdík aka Jaromír 99. Člen Umakartu, Priessnitz, Kafka Bandu či autor Aloise Nebela si přijede popovídat a střihnout sólový koncert, intimně a akusticky, za pomoci mandolíny A.m. Almely a trubky Lukáše Morávka. V neposlední řadě se ten večer v Mandale objeví také spisovatel Jan Novák, autor knihy Zatím dobrý o bratrech Mašínech. Autogramiáda i besedování jsou samozřejmostí.

O týden později, 13. listopadu, se útulná čajovna rozpustí v česko-slovenské vysoké škole shoegaze a post-rocku. Manon Meurt, rázná rakovnická odpověď na všechny pochybovače, že shogeaze je za zenitem a nemá co nabídnout, se na pódiu vystřídají s The Ills, kteří si před nedávnem střihli koncert s God Is An Astronaut ve Vídni.

Z pátku na sobotu se vyplatí si v Kopřivnici zařídit nocleh, neboť hned den po silném kytarovém mámení, 14. listopadu, má místo v Mandale zarezervováno Jiří Imlauf. Frontman Houpacích koní zahraje, podobně jako Jaromír Švejdík, sólový koncert a hlavně představí svou knihu Zlatý časy se končí. V ní Imlauf chronologicky seskupil všechny své dosud napsané hudební texty a krátkými glosami, biografickými vzpomínkami a poznámkami je protkal do kontextu, sleduje vývoj jednak svého textařství, jednak svého života. Atmosféru večera ještě více umocní vernisáž výstavy fotografií Andrey Petrovičové, jedné z nejosobitějších hudebních fotografek u nás.

Jestli stále nemáte dost, nudit se v Mandale nebudete ani 29. listopadu. První adventní neděli tam totiž tak trochu jinou vánoční atmosféru navodí italský samouk Maurizio Abate, který sám, se svou kytarou, vytváří elektroakustickou drone bránu do světa snů a zavřených očí.

A to stále není vše. Marek Horyna, hudební dramaturg Mandaly, má totiž prsty i v dalších kopřivnických listopadových koncertech – jednak v momentce s ILLE, jednak v neodolatelném hudebním večírku Piper Records Night. Stěhujete se? My asi jo...

árt té kafé Mandala, program–listopad:

06/11 Jaromír 99

13/11 Manon Meurt + The Ills

14/11 Jiří Imlauf (Houpací koně)

29/11 Maurizio Abate

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.