České a polské mašinky se spojují, Ventolin a RSS B0YS představují split

RSS Boys, Brno – Malá Amerika, 27. 11. 15 RSS Boys, Brno – Malá Amerika, 27. 11. 15 Václav Mach

Jedni z nejvýraznějších a nejexcentričtějších elektroniků svých zemí, tuzemský Ventolin a polští RSS B0YS, dali své mašinky dohromady a po častém společném koncertování představují i hravou společnou instrumentální nahrávku the game YS R0TTYN. Tři skladby Ventolinovy, dvě RSS B0YS a dva vzájemné remixy v sobě nesou kus autentické syrovosti, neboť vznikaly do velké míry spontánně. „Nejedná se o vteřinu po vteřině pečlivě aranžované a kalkulované skladby, ale o záznam živého hypnotického hraní, syrové energie interakce se stroji,“ píše se v průvodní zprávě.

Dle ní v sobě navíc zdánlivá neřízená elektronická párty nese i v beatech zakódované poselství, neboť zabstraktňuje „téma manipulace s daty, která si upravujeme tak, abychom vytvořili svět, který bude lépe vypadat, za který se budeme moct schovat.“ Ať už se tento leitmotiv rozhodnete při poslechu akceptovat, či nikoliv, užijete si v každém případě zábavné techno s přitažlivě dřevitým analogovým zvukem. Nápadité, bez šablon a záměrně nepoddajné, jak je u této dvojice dobrým zvykem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.