Rosnička opět ve velkém – Svitavy lákají na RSS Boys, INIT či Josefinu Dusk

Rosnička opět ve velkém – Svitavy lákají na RSS Boys, INIT či Josefinu Dusk

Kulatý desátý ročník festivalu Rosnička, který se každoročně koná u stejnojmenného rybníka ve Svitavách, tentokrát o víkendu 27.–28. srpna, se drží své tradiční dramaturgie. Část programu plní jména, která návštěvníci vícerých českých festivalů během léta jistě neminou –  třpytiví Bert & Friends, divnorapoví Mutanti hledaj východisko, tančit se bude na disco science Davida Doubka alias Ventolina či místní neúnavné party duo Hello Marcel. V line-upu září také elektro-popoví VIAH, nejvíce prostoru je však opět věnováno současné elektronice – kromě tuzemských jmen se letos organizátoři mohou pochlubit zatím nejpočetnějším zastoupením zahraničních interpretů v historii festivalu.

Stálicí i na české koncertní scéně je maskované polské duo RSS B0YS. Pokaždé v trochu jiných převlecích přinášejí taneční sety s příchutí industriálu a živě hranými beaty. Dalším velkým jménem je zasněný a přesto úderný německý projekt INIT. O tvorbě dvojice tvořící v Berlíně se na jejich Bandcampu píše: „Hudba INIT má nevšední vlastnost transformovat smutek v uklidňující zážitek.“ Půlka projektu – Benedikt Frey, vystoupí na akci i samostatně se svým DJ setem.

Českou scénu budou mimo jiné reprezentovat moduláry a minimalistické beaty Davida Herziga, jenž je také čtvrtinou Bert & Friends nebo třetinou uskupení GTA Soundsystem. Z jiného konce spektra elektronické hudby pochází neodolatelně energický elektro pop písničkářky Josefiny Dusk. A festival, který si zakládá na rozmanitosti a bourání stereotypů, nabízí i přehlídku umělců majících blíže k mainstreamu, když láká na rappery jako Hugo Toxxx, ICY L nebo ARIAN730 a další členy kolektivu DVOJLITRBOYZZ.

Aktualizace 21. 8. 2021: Narychlo oznámeným headlinerem festivalu je ukrajinský producent Etapp Kyle, rezident labelu Berghain a také zástupce značky Ostgut Ton.

Celý aktuální line-up je k dispozici na facebookové události, všechny důležité informace zase k dohledání na webu Rosničky.

Festival Rosnička 2021, Svitavy – Rosnička, 27.–28. 8. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.