Cítit radost z rodící se muziky a experimentovat. Aleš Gajdošík vydává sólový debut

Cítit radost z rodící se muziky a experimentovat. Aleš Gajdošík vydává sólový debut

Aleshi je čerstvý projekt Aleše Gajdošíka, frontmana Bare Escape. Jeho debut Ground Shaking vychází 28. května u brněnského Kabinet Records.  

„Sólová tvorba Aleshimu konečně umožnila prozkoumat hudební zákoutí, do jejichž stínů chtěl vždy nahlédnout. Čtyři skladby a necelých dvanáct minut hudby tak nabízí svezení se na hravých indie melodiích, ale také španělku nebo kytarové party, které zasvěceným připomenou Aleshiho působení v kapele Ette Enaka. Kromě akustické i klasické kytary a bicího automatu přimíchal do výsledné podoby nahrávky ještě klávesy, mandolínu nebo housle,“ oznamují z labelu. 

Nové EP umožnilo Gajdošíkovi pracovat s novými postupy i hudebními náladami, a zároveň mu poskytlo prostor reflektovat uplynulé dva roky. „Vždy jsem chtěl nahrát podobnou desku. Ve všech kapelách to ale pokaždé sklouzne k tomu, že hrajeme tvrdší věci,“ říká hudebník.

O mastering Ground Shaking se postaral Tomáš Karásek. Spolu s grafikou od Davida Mikeše vyjde čtveřice písní na Bandcampu, Spotify a dalších online platformách.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.