Paprsek naděje v bezcitném světě. Obligatne debutují Monológem spásy

Obligatne Obligatne foto: Dag Markl

Obligatne je jazzpopové trio kolem slovenské skladatelky a písničkářky Kristíny Mindové, doplněné o rytmickou sekci Jana Čumy a Štěpána Havla. Svoji křehkou lyriku a instrumentální sehranost zachytili na své debutové desce Monológ Spásy, kterou předznamenal singl Bledá Tvár.

Už dříve jsme o této trojici psali také v našem seriálu Czech it

Album vychází 18. března u brněnského vinylového labelu Kabinet Records, hned o den později ho kapela pokřtí v pražských Kasárnách Karlín, kde je doprovodí tříčlenná eklektická sestava Panracek, též zástupci brněnské scény. Trochu v kontrastu tak zapůsobí „hořkosladká zpověď zpěvačky, která hledá pochopení a vlastní porozumění bezcitného světa a ve svém výrazu nechává prosvítat jemné paprsky naděje,“ jak uvádějí organizátoři jádro projektu Obligatne.

Brněnský křest ve středu 23. března v Kabinetu múz doplní místní shoegazová kytarovka Tryo a lo-fi písničkář Hello Incognito z Uherského Hradiště.

Obligatne křest:

18/3 Praha, Kasárna Karlín (s Panracek)
23/3 Brno, Kabinet Múz (s Tryo a Hello Incognito)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.