Umění tady není. Floutkové MMNK křtí ohnivý debut

mmnk mmnk foto: Tereza Odehnalová

Brněnští excentrici Mmnk vydali debutové album s názvem Uměnení 2: Ohnivá pomsta, které vyšlo i na vinylu 4. února u labelu Kabinet Records. O existenci této sebranky jsme již dříve psali v souvislosti s videoklipem k singlu Město.

Mmnk (aneb můry mají nárok na kremaci) vytvářejí „kombinací progresivního punku s nezbedným darebáctvím a texty nasáklými cynismem, černým humorem a melancholickým oplakáváním sebe sama. Deska navozuje atmosféru multiverzu MMNK, ve kterém uměnelci zaujímají role svých altereg,“ – zní z vydavatelského domu Kabinetu Múz. Výstřední čtveřice se dočkala dokonce označení „New Weird Czechia“ po vzoru New Weird Britain označující novou vlnu kapel s radikálním přístupem k tvorbě.

Křest desky proběhne v pražském Café V lese 24. února a o den později právě v Kabinetu múz se speciálním hostem, kterým bude rapové duo MATKA s Antonínem Kropáčkem za bicími (Chief Bromden, Ghost of you).

Mmnk křest + MATKA:

24/2 Praha, Café v lese
25/2 Brno, Kabinet Múz

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.