Copak chystá Kafka Band nového?

Kafka Band Kafka Band

Sociální sítě jsou výborný prostředek, jak něco sdělit rychle, úderně a co možná největšímu počtu fanoušků. Kafka Band si je toho vědom. Vždyť v počátcích, kdy zveřejnil svou první píseň a vypouštěl kusé informace k desce Das Schloss (Zámek), fungoval pouze na nich, konkrétně na Facebooku. Tamtéž nyní hudebně-literární projekt zveřejnil fotku s načmáraným textem k nové skladbě.

A jak je zvykem, Kafka Band opět tajnůstkaří a nechává lidi v napětí. Známo je jen to, že skladba se jmenuje Děti na silnici / Kinder auf der Landstrasse a že stěžejní částí textu bude tato pasáž: Hlavou jsme proráželi večer / Nebyl den a nebyla noc / Brzy jsme běželi / Oheň v ústech / Jako zvířata v tropech / Nic nás nemohlo zastavit.

Za jakým účelem však nová píseň vzniká? Plánuje snad Kafka Band novou desku? Nebo se bude jednat pouze o speciální bonus, který zazní 2. června, téměř na den přesně 90 let po smrti Franze Kafky, na koncertě Kafka Bandu v Divadle Archa? Brzy snad budeme moudřejší.

Mezitím si třeba přečtěte naší recenzi debutového alba Das Schloss (Zámek) nebo obsáhlý rozhovor s Jaroslavem Rudišem jak o vzniku Kafka Bandu, tak o fenoménu Kafka obecně.

Aktualizace: Kafka Band nedlouho po zveřejnění této zprávy potvrdil, že pro koncert v Divadle Archa přichystal tři nové písně na motivy povídek Franze KafkyProměna, Stromy a již avizované Děti na silnici.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.