Kafkův Zámek se zhmotní v Brně, Kafka Band letos poprvé a naposled

Kafka Band Kafka Band Jaromír 99

Dosáhnout na Zámek se jen tak nepodaří, v Brně se ale výjimečně poštěstí. Kafka Band, ojediněle vystupující skupina, která navazuje na komiksovou adaptaci Kafkova románu od Jaromíra 99 (Priessnitz) a Davida Z. Mairowitze, vystoupí v Sono centru. Představí album Das Schloss, kterým, jak pojmenování napovídá, se prolíná němčina s češtinou.

„Ve skladbách kontrastuje zemitá, mrazivá a surová nálada s křehkými až něžnými momenty,” dodává průvodní zpráva k albu a k jeho živé podobě uvádí následující. „To vše doplňují podmanivé animace, které na základě ilustrací Jaromíra 99 vytvořil VJ Clad.” Kafka Band zastupuje vedle Jaromíra 99, alias Jaromíra Švejdíka, výrazně také Jaroslav Rudiš. Kromě Kafka Bandu je pojí dlouhodobá spolupráce na trilogii Alois Nebel, jeho filmovém zpracování anebo Jaromír 99 & The Bombers. O tom, jak skupina vznikala a co představuje, nabízí představu náš rozhovorEs war spätabends, als K. ankam.

V Brně má jít přitom o jediné letošní vystoupení kapely, která sklízí úspěchny na pódiích v Německu, Holandsku, Rakousku či Polsku. Jelikož jde o koncert, na kterém se podílí též ČT art, lze posléze očekávat jeho uvedení na televizních obrazovkách. Součástí události je také výstava grafických prací Jaromíra 99 (Alois Nebel, Zátopek).

Kafka Band, Brno – Sono Centrum, 18. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.