Čtvrté album Razorlight je hotové, vyjít má i vedlejší projekt Johnnyho Borrella

Razorlight, foto http://www.myspace.com/razorlight Razorlightfoto: http://www.myspace.com/razorlight

Na nové album Razorlight se čekalo dlouho, poslední deska Slipway Fires ještě v britsko-švédské sestavě vyšla v roce 2008. Připomeňme, že tehdy už s kapelou nehrál bubeník Andy Burrows, jenž se zapsal do dosud nejsilnější sestavy Razorlight z období jejich komerčně úspěšného eponymního alba s hitem America. Nahradil ho David „Skully“ Sullivan Kaplan, který je v kapele dodnes. Právě při nahrávání čtvrté desky došlo k neshodám, jež vyústily v odchod švédských členů Björna Ågrena a Carla Dalema. Nahradili je basák Freddie Stitz a kytarista Gus Robertson. Po těchto personálních změnách Razorlight koncertovali jen občasně a soustředili se na práci na albu.

Johnny Borrell, frontman a jediný původní člen kapely, který však sám píše většinu skladeb, okomentoval aktuální nahrávku pro Huffington Post: „Když přemýšlím o Razorlight, představuji si nás na pódiu s opravdu vysokým adrenalinem. Proto jsem Razorlight založil. A chtěl jsem tohle zachytit i na albu.“ Nové dosud nepojmenované album se prý nejvíce podobá tomu, co kapela dělala ve svých začátcích.

Velkým tajemstvím je zatím obestřena jiná deska, která vznikala současně s albem Razorlight. O sólové nahrávce Johnnyho Borrella se již nějakou dobu spekulovalo, nic bližšího ale neprozradil. Jisté je pouze to, že oba počiny se chystají k vydání.  

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.