Czeching ohlásil pětici nominovaných, showcase v Praze bude doplněna o diskusi

Czeching Czeching Radio Wave

Může obstát česká hudba v zahraničí? A co je třeba, aby tam byla slyšet? Tyto otázky si pokládá od roku 2013 projekt Czeching Radia Wave. Mezi letošními nominovanými jsou Hellwana, Jaro, 1flfsoap, Jaro a The Atavists. Vítězný projekt obdrží příležitost nahrát a vydat nové EP, natočit klip a vyrazit na největší showcaseový festival Eurosonic Noorderslag.

„Hudební export je nyní běžnou součástí diskuze na české hudební scéně a domácí projekty mají díky tomu více možností rozvíjet svoji kariéru i v zahraničí,” uvádí za organizátory soutěže Iva Jonášová. K nominovaným Czeching dodává Radio Wave následovné: indie folkové duo teepee má za sebou vydání dvou úspěšných desek a mnoho koncertů v zahraničí, vycházející hvězda rapové scény Hellwana překvapila minulý rok svým debutovým EP Sunbeam, sofistikovaný hitmaker Jaro vydal loni debut pod křídly Full Moonu, 1flfsoap jsou charakterističtí svými živými improvizovanými tanečními sety a surfrockoví The Atavists sklízí úspěch s poslední deskou vydanou na labelu Bigg Boss. Rozhovory se všemi nominovanými nabídnou stránky Czechingu.

Koncertním vystoupením všech nominovaných bude předcházet předcházet diskuse na téma „Role a síla hudby v hudebním průmyslu”. Nominované v MeetFactory doplní britská hudebnice Nabihah Iqbal. Vstupné na celou akci je volné.

Czeching Showcase, Praha – MeetFactory, 25. 9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.