Debut dné se brzy stane skutečností, předzvěstí je intimní klavírně-smyčcové nokturno

dné dné www.facebook.com/dnemusic

Není mnoho českých umělců, o nichž se více píše v zahraničí než u nás. Elektronik a minimalista Ondřej Holý aka dné je jedním z nich. Pozornost se kolem něj nyní koncentruje o to více, neboť se konečně blíží debutová nahrávka, k níž se dné musel prokousat několikaletými životními peripetiemi a problémy s motivací. Desku These Semi Feelings, They Are Everywhere už před nějakým časem předeslal singl Driving a Car While Listening to Bill Burr's Podcast, ambientní chilloutová instrumentálka,v níž se prolínaly minimalistický beat, skoupé elektronické kudrlinky a klavírní vybrnkávání.

Druhým singlem už je ryze neelektronická niterná kompozice post-klasického střihu. V křehké a tiše plynoucí Meeting Points at 2AM se odráží melancholická atmosféra probdělé noci, budovaná za pomoci křehkého klavírního motivu, k němuž se posléze na čas přidá i fatálnější, avšak nikterak patetická smyčcová vsuvka. Moudřejší budeme 18. listopadu, ale dá se tušit, že se nám tu rodí jedna z českých desek roku.

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.