Do lesa na ledu. Zimní edice festivalu Okolojeles v brněnském Buranteatru

Do lesa na ledu. Zimní edice festivalu Okolojeles v brněnském Buranteatru

Po pěti ročnících festivalu alternativní hudby na Vysočině se letos poprvé uskuteční také zimní, jednodenní edice. Centrem dění se stane prostor brněnského nezávislého divadla Buranteatr, který z pohledu hudebního dění proslavily hlavně celonoční večírky elektronické hudby z rukou iniciativ jako je Herna nebo label Nona Records.    

Okolojeled bude z trochu jiného soudku, multižánrový festival vlastně slaví pětiletou existenci a line-up tak tvoří zejména umělci, kteří vystupovali na předchozích ročnících, případně jejich nové či aktuální projekty. Je mezi nimi pražský elektronický producent Smeti, hvězda socka rapu Násilník nebo duo Pulsar (jeden z jeho členů Tomáš Přidal si zahrál na festivale s jiným projektem Deceased Squirrel On The Phone) či Laokoon, což je spojení dvojice Jiří Machů (Killiekrankie, Itchy Elbow) a Mikuláše Hamerly (Sekvoye). Program oživuje z hlediska dramaturgie Okolojelesa novinka v podobě noise-rockové bandy Nusle Sound System, kteří přesně před rokem vydali debut Welcome To The Dopíči a právě teď v únoru mají venku také nové EP Čau Lidi, Nusle Calling. O další poslechové a taneční zážitky noci se postarají DJs spojení s univerzitním Radiem R. Živě vystoupí Burningboy a live set zahraje Glitchgoose.  

Letní Okolojeles se bude konat v termínu 17. – 18. července opět v přírodním kulturním areálu Doubí u Náramče a již bylo oznámeno několik účinkujících kapel. Jsou mezi nimi třeba kytarovky Beps'n'Johnnies, Sundays on Clarendon Road či brněnské trio sinks.

Okolojeled, Brno – Buranteatr, 28. 2. 20
Okolojeles nb. 6, Doubí u Náramče, 17.–18. 7. 20

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.