Neočekávaný dýchánek v hranické Karnole

Neočekávaný dýchánek v hranické Karnole

Pátý pokus o čtvrtou edici malého festivalu v Hranicích na Moravě se uskuteční v místním komunitním prostoru Karnola. Neočekávaný dýchánek pořádá ve dnech 28.–29. října nezávislý label Korobushka records. Původně srpnová akce se přesunula na podzim kvůli zdravotním problémům hlavního organizátora.

Line-up jako víno plánovaný do dvou dnů zahrnuje jména post-synthových pankáčů Berlin Manson, mezinárodního kvintetu Hothouse, který zaujal spojením post-punku, avantgardního jazzu s prvky nihilismu či noisových Shallov jedoucích společné turné s maďarskými Oaken. Účast potvrdili také sinks – punkoví kids z Brna a s nimi spřízněná kapela Juliana Werla a jeho bedroom popového lo-fi projektu Nichi Mlebom nebo kapely Hubert a Tilikum.

Podruhé do Karnoly zavítá neúnavný improvizátor Petr Válek. Na dýchánku volume I. šel materiál pro koncert posbírat podél řeky Bečvy. Náruč petlahví a plechovek pak poctivě zrecykloval, pojedl jablko a vyrazil vlakem zpátky do Loučné pájet nové noisové krabičky. S čím přijede letos? To bude Petr vědět asi půl hodiny před tím, než sedne na vlak směr Hranice,“ lákají pořadatelé na dalšího hudebního hosta.

Současné klubové beaty s experimentálními texty v Karnole představí i Laokoon, kteří po letošní novince Šperk stihli vydat ještě nové EP cream beige. Party zajistí audiovizuální duo Lowmoe vedle zcela specifických lokálních zážitků.

Více informací hledejte v nejbližších dnech a hodinách na facebookové události.

Neočekávaný dýchanek IIII, Hranice na Moravě – Karnola, 28.– 29. 10. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.