Rosnička opět přináší současnou elektroniku do Svitav

Rosnička opět přináší současnou elektroniku do Svitav foto: Martin Kořenek/Festival Rosnička

První prázdninový víkend od pátku 30. června až do neděle 2. července patří také svitavské Rosničce. Přírodní prostředí kolem rybníku, který dal jméno celému festivalu, se promění v přehlídku současné elektronické hudby. Návštěvníky čeká kolem třicítky hudebních projektů včetně zahraničních umělců z Itálie, Německa, Rakouska, Litvy či Velké Británie.

Hlavním dramaturgickým záměrem festivalu je podpora a představování nových, nadějných jmen především z oblasti současné elektronické hudby a rapu. Program dvou hudebních pódií je postaven na různých fúzích techna, house music, electra, popu a dalších klubových žánrů. Větším koncertům je věnována hlavní stage, taneční hudba pak bude ke slyšení v beudinském stanu na pláži.

V line-upu svítí jméno italského elektronického umělce Younger Than Me, jehož tvorbu organizátoři popisují jako „crossover techna, trancíku, ebm a breakbeatu. Jeho produkci bychom popsali jako moderní klubovou, silně taneční hudbu se zřetelnou příchutí 90s rave culture. A to znamená vyšší bpm, syrovost, spocená těla, energii a divočinu.“

Ze zahraničních účinkujících dále na festivale vystoupí třeba rakouský art-popový projekt Dramas, britští techno producenti Rhyw nebo Fraxinus, rovné i zlámané beaty budou znít pod rukama německých producentů a producentek Niko S., Aino či Davida Kochse.

Československou scénu zastoupí elektronické duo Waterbased, elektrorapoví Laokoon, z rapových projektů také třeba Gondor Flames, brněnské duo mezi patry klid, česko-vietnamský rapper Anki, experimentální elekroniku bude prezentovat Dmitrievna, Blue Uandi či hyperpopová producentka a zpěvačka Tokyo Drift, synťákovou retro lásku pak dvojice Méta Monde.

Další informace k programu Rosničky najdete na webu festivalu.

Rosnička, Svitavy – areál u rybníka, 30. 6.–2. 7. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.