Do zvukové divočiny města s kolem a spacákem. Letní Silent Night na začátku srpna

Velodrom Třebešín Velodrom Třebešín

Série celonočních ambientních koncertů Silent_Night kolektivu Genot Centre a Radia Wave se vrací se speciální letní edicí. Příležitost ustlat si pod širákem uprostřed nejrychlejšího českého cyklistického oválu v pražském Třebešíně se naskytne v noci z 9. na 10. srpna.

V rámci programu hudebně-cyklistické noci proběhne premiéra kanadského projektu Corporation, ve kterém se setkali dva výrazní pokračovatelé odkazu Tima Heckera – Keru Not Ever (Infinite Machine) a Racine (Danse Noir). V Praze představí své chystané album Graffito, na kterém kombinují masivní barokní zvuk s pronikavými syntezátory a nechávají jej rezonovat za stěnami současné klubové scény.         Na velodromu se dále ztělesní zvukové sochy Martina Janíčka, potemnělé field recordings symfonie Optical Frameworks, projekt alotofkittens multimediální umělkyně Alexandry Timpau (Kolektiv), Petra Hapku českého dronu Obelisk of Light, Kult Masek a jeho syntezátorové průlety zpustlým vesmírem, průzračnou zvukovou divočinu terénních nahrávek Tomáše Šenkyříka (Skupina) nebo na hyperrealistickou procházku po nejtišších místech Prahy s Michalem Kindernayem.

Na dráze postavené v roce 1941 bude příležitost nechat si bezplatně seřídit svůj bicykl, pod vedením vicemistra světa a trenéra reprezentace zdolat dvě nejprudší zatáčky v republice a v městské divočině poblíž Nákladového nádraží Žižkov prožít noc s výkvětem současné hudební abstrakce.

Silent_Night // Velodrone, Praha – Velodrom Třebešín, 9. 8. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.