Dokruhu vydávají eponymní debut, křtí se v Brně a Praze

dokruhu dokruhu Ivana Antošová

Letní klip ke skladbě Iron, The Sun chomutovských dokruhu doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnohoří“. Nyní dokruhu svou misi dotahují do konce, eponymní debut vychází 12. listopadu na značce Full Moon Forum a trojice jej o pár dní později pokřtí v Brně a v Praze.

„Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost,” říkají Aleš Hrebeniak, Karel Straka a Tomáš Trykar. „Od léta 2016 jsme se hodně bavili o hudbě, vyprávěli si svoje příběhy a poslouchali temný a špinavý kytary. Při jedný z těhle seancí ve zkušebně to bylo trochu divočejší. Komba byly vyhulený na max, úpěnlivý kvílení zkreslenýho vokálu a hypnotický bicí. Zkušebnu jsme opouštěli strašně zničený, vyvolali jsme nějakou sílu, která se později otiskla do vznikajících písní.”

Trojici učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabytév lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Album se pokřtí na koncertech v brněnském Kabinetu Múz a pražském Underdogs’, vždy ve společnosti holandských The Sweet Release of Death a chorvatských Tús Nua. Vstup na oba koncerty je s aktuálním Full Moonem #103 zdarma, případně je možné si jej na místě zakoupit.

dokruhu + Tús Nua + The Sweet Release of Death, Brno – Kabinet Múz, 14. 11. 19
dokruhu + Tús Nua + The Sweet Release of Death, Praha – Underdogs', 16. 11. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.