Elektro Guzzi se vrací do Brna, popřejí Flédě k narozeninám

Elektro Guzzi Elektro Guzzi

Techno akusticky, neboli s klasickými rockovými nástroji taneční show pro fajnšmekry předvede v předvečer Štědrého dne brněnské Flédě trojice Elektro Guzzi. Do Brna se vrací po dvou letech. Rakouská skupina představí během ojedinělé návštěvy Česka své nové album Clones, čímž završí celoroční cestu klubu k elektronicky vyhraněnější a žánrově otevřenější dramaturgii. 

V této sezóně již Fléda z ranku světové elektronické hudby přivezla Digitalism, Kiasmos či Zebra Katz, naposledy pak přivítala Blondage. Z těch záhy přineseme psanou reportáž. „Letos se nám na Flédu podařilo pozvat ještě více elektronických projektů než v minulých letech,” uvádí za klub dramaturgyně Marie Butula Cichá. „Zároveň u nás dostaly prostor i svérázné indie kytarovky se zálibou v digitálním zvuku. Elektro Guzzi svou instrumentální verzí techna zajímavě kopírují obě roviny. Jejich koncertní vystoupení jsou fascinující ukázkou až strojové přesnosti. Kromě toho ale vyzařují krystalickou energii, která strhává fanoušky po celém světě.” Nová tvorba má být ve srovnání s tou starší ještě melodičtější a zvukově víc hutná.

Elektro Guzzi, to jsou Bernhard Breuer, Jakob Schneidewind a Bernhard Hammer, které od roku 2004 spojuje záliba v krautrocku a postpunku, přičemž jejich vlastním vyjádřením je předně taneční hudba. „Obě roviny se jim nakonec povedlo spojit v originální fúzi instrumentálního techna. Na minimalismu založené skladby Elektro Guzzi vycházejí z do detailu propracovaného spojení kytary, basy a bicích,” uvádí průvodní zpráva ke skupině, která má za sebou čtyři regulérní alba a jedno další formou záznamu koncertu. Aktuální

Aktuální Clones se vyjadřuje, jak již pojmenování napovídá, k problematice klonování. Pamflet k dějinám klonování rostlin doprovází fyzické album coby brožura představující některé aspekty tohoto vědeckého zkoumání. Hudebním podkladem novinky je typické rozmanité a rytmické techno, které vyvěrá z dřívějších postupů a klíčí ve vší skromnosti v nové, živelnější vyjádření.

Vrcholné vystoupení brněnské poloviny sezóny doplní tamní dvojice 1flfsoap (Michal Janík z Ghost Of You, Lukáš Palán z Acute Dose), u nichž je základním předpokladem bicí versus elektronika, „nepředvídatelné a živelné vystupování“. O svátečně laděnou afterparty se posléze postarají ještě rezidenti klubu Heldenkëllerz a s DJ Joshek.

Elektro Guzzi + 1flfsoap, Brno – Fléda, 23. 12. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.