Emika napsala symfonii, nahraje ji s Pražským metropolitním symfonickým orchestrem

Emika napsala symfonii, nahraje ji s Pražským metropolitním symfonickým orchestrem

Elektronická diva Emika, kterou vítr zavál z Česka do Berlína, má velmi blízko také ke klasické hudbě. Hned zkraje roku to například prokázala svým instrumentálním klavírním albem, inspirovaným Leošem Janáčkem. A přestože od elektroniky se do budoucna odklánět nehodlá, rozhodla se svou lásku k vážné hudbě, respektive neo-klasice posunout ještě o stupínek výše. Nahraje vlastní symfonii.

Tu už má nějaký ten čas v šuplíku, skládala ji rok a půl. Aby ji však mohla vdechnout život skrze Pražský metropolitní symfonický orchestr, tak, jak si vysnila, potřebovala nemalé finanční prostředky. Ty se jí díky projektu na Kickstarteru před nedávnem podařilo vybrat, a proto se ze začátku příštího roku může do nahrávání. Výsledku bychom se, pokud vše půjde bez zádrhelů, měli dočkat v září 2016.

Vedle sedmdesátičlenného orchestru se jedné z hlavních rolí zhostí sopránistka Michaela Šrůmová, s níž Emika spolupracovala již během desky DVA a která byla jedním z hlavních popudů k tomu, aby projekt #HowToMakeASymphony nabral reálných kontur. Jak sama Emika prozradila, symfonie bude inspirována texturami její vlastní elektronické hudby, plné ozvěn, rezonujících basových partů, v textech ukrytých slídivých myšlenek a nečekaných zvratů. Více napoví video níže.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.