Festival Spectaculare opět provede současnou elektronikou a experimentem audiovizuálně

Masayoshi Fujita Masayoshi Fujita Alexander Schneider

Přes tři týdny během ledna a února zaplní Prahu aktuální jména ze současné světové elektronické, experimentální i jazzové hudby. Kromě Paláce Akropolis a holešovického Cross Clubu pronikne festival Spectaculare v následujícím roce i do Jazz Docku a KD Vltavská. “Celkově nabídneme sedm koncertních večerů, představení současného tance s živou hudbou, tři workshopy se zúčastněnými hudebníky, projekce filmů a dokonce tři výstavy,” představuje program dramaturg Josef Sedloň. Třetí ročník festivalu Spectaculare bude probíhat od 20. ledna až do 12. února.

V hudební části (jako vždy doprovázené vizuály) září německý IDM producent Arovane, britská elektronická producentka a zpěvačka Emika a vyslanci experimentálního labelu Erased Tapes,: japonský vibrafonista Masayoshi Fujita, klavírista, skladatel a autor filmové hudby Michael Price a londýnský elektronik Rival Consoles. Americký label n5MD spojí v jednom večeru post-rock z Itálie v podání port-royal s americkým ambientním hudebníkem Bvdub a britskou elektropopovou dvojicí Vittoria Fleet.

Aktualizováno 28. 12. 15: Bvdub svůj koncert na Spectaculare zrušil, místo něj vystoupí francouzský IDM producent Ocoeur, rovněž z labelu n5MD.

Žánrové rozpětí rozšíří „snivý britský písničkář  Will Samson či rakouský virtuóz na perkusivní nástroj hang a spolupracovník Björk Manu Delago. Poprvé do Prahy přijede také přední jazzová osobnost Belgie Melanie de Biasio, držitelka cen Gillese Petersona z roku 2014 a Border Breakers Awards (EBBA). Ze sousedního Slovenska dorazí talentovaní inovátoři současné klubové hudby FVLCRM, Stroon či  KeOSz, “ pokračují ve výčtu pořadatelé.  

Na závěr festivalu je připraveno hudebně taneční vystoupení Prague New York Effects s Lenkou Dusilovou a newyorskou umělkyní Tendayi Kuumba.

Vittoria Fleet Vittoria Fleet
Součástí doprovodného programu budou již tradičně filmové projekce v Biu Oko a kině Světozor. V rámci Spectaculare uvidíme například letošní dokument B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979 -1989, který odhalí zákulisí berlínské avantgardní scény 80. let.

Koncem ledna jsou připraveny pro hlubší zájemce tři workshopy, ten první na téma promo a marketing povede Sofia Ilyas, původně spojená s labelem Erased Tapes, nyní vlastnící PR hudební agenturu Float. O zmíněném legendárním labelu povypráví Robert Raths a svou dílnu na téma kreativní proces bude mít také Emika.  

Od 20. ledna bude k vidění a slyšení v Chemistry Gallery (KD Vltavská) audiovizuální výstava Spectaculare Art Show s díly současných českých tvůrců jako jsou Michal Cimala, Michal Pustějovský, Andrej Boleslavský, Petr Pufler nebo Tomáš Vavrička. Součástí Spectaculare bude i výstava audiovizuálních prací studentů či absolventů uměleckých škol AVU se vrací do Klementina.

Bližší informace o programu a vstupenkách naleznete na webu festivalu.

Spectaculare 2016, Praha – Palác Akropolis, Cross Club, Jazz Dock, KD Vltavská, 20. 1. – 12. 2. 16

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.