Energii Zdeňku Bínovi dodají posluchači. V kinu Aero chystá cyklokoncert

Zdeněk Bína Zdeněk Bína

Zdeněk Bína je znám předně coby frontman loni obnovených Minus123minut. Na svou sólovu dráhu, během níž zatím vydal album Bird, ovšem nezapomíná. Ta dráha bude ke konci března oprášená samotnými posluchači, kteří se zúčastní netradičního koncertu v pražském kinu Aero. Zdeněk Bína a spol. budou hrát tzv. zeleně – energii jejich nástrojům totiž dodají příchozí, kteří šlápnou do pedálů přítomných kol.

„Energii koncertu dodáte kromě muzikantů i Vy sami - a to díky cykloeletrárně od Nano Energies, napájející celou zvukovou aparaturu,” uvádí v průvodní zprávě Bína. „K dispozici bude 8 repasovaných kol, která byla posbírána na skládkách a ve sklepech a předělána na elektrické generátory vyrábějící elektřinu, díky které budete moci celý koncert slyšet na vlastní uši.” Bínu na místě mimo jiné doprovodí především Jan Urbanec na baskytaru a Adam Koller na cajon.

Zdeněk Bína, Praha – Kino Aero, 22. 3. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.