Minuty se vrací jako Minus123minut. Slibují best of koncerty a novou tvorbu

Minus123minut Minus123minut

-123min. se rozloučili v roce 2009, když vydali své páté album Dream, a sedm let se ukázalo jako dostatečná pauza na to, aby se jazzrocková skupina okolo Zdeňka Bína (který mezitím řádil sólově) znovu dala do chodu.

S mírně pozměněným jménem a novým bubeníkem, Bína s Janáčkem k sobě opět přizvali bubeníka Dano Šoltise a proměnili se na Minus123minut. „Na začátku to bude výběr skladeb z našich alb, písničky však prochází docela znatelnou úpravou v aranžích a celkově se dá říct, že se budeme snažit o ještě větší tlak (možná i přímočarost) než dříve,” uvedl Bína, který loni vydal sólový debut Bird. Také na tyto skladby během turné, které je pravděpodobně chystáno až na podzim, dojde. „Nové písničky budeme chtít představit až po comeback tour.” 

Jeden koncert mají za sebou, další plánují, ale zatím je ticho po pěšině. Záznam koncertu XL Live momentálně Indies nabízí zdarma ke stažení. „Budeme spolu zase hrát. Uvědomil jsem si, že mezi lidmi, kteří k sobě měli tak blízko, je mnohem víc věcí, které je spojují, než rozdělují,“ dodal ještě vzápětí Bína pro Právo.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.