Excentrický Novozélanďan Connan Mockasin poprvé v Praze

Excentrický Novozélanďan Connan Mockasin poprvé v Praze Sofia Karchi

Nejedna psychedelická kytarovka posledních dvaceti let se učila právě od něj. Novozélandský hudebník a producent Connan Mockasin se 30. května ukáže v pražské MeetFactory. Podivuhodná hra s jazykem rozpoznatelná už jen podle názvů prvních alb Please Turn Me Into The Snat a Forever Dolphin Love, ještě divnější videoklipy, ale zejména skladby, které čerpají z pestrých možností psychedelickým rockem ovlivněných a folkem rozpracovaných kytarových vyhrávek, s osobitostí připomínající amerického excentrika Ariela Pinka.

Connan Mockasin se narodil ve městě Te Awanga na Novém Zélandě a přírodní motivy, které se prolínají v jeho hudebním, vizuálním i literárním světě, jsou patrné hlavně u jeho prvních sólových nahrávek. Nejdříve hrál v kapelách Connan and the Mockasins a BARB, spolupracoval také například s Fatboy Slimem či Micachu and the Shapes. V posledních deseti letech žil ve Velké Británii a až do současnosti se jeho dalším domovem stalo Tokyo. Zatím nejnovější album Jassbusters z loňského roku pokračuje v jazzovějších tendencích jako předchozí deska Caramel. Celé bylo natočené živě ve studiu a Connan si k nahrávání přizval kapelu, což je novinka v rámci jeho sólové tvorby. 

Zvláštní kostýmy a nevyzpytatelné nápady, které však stále pojí vlastní logikou uspořádané hudební cítění – tak bych se dal shrnout jednou větou koncert, který si určitě nenechá ujít ani celá řada našich hudebníků, co rádi koketují s psychedelií. Potkáme se na Smíchově.

Connan Mockasin, Praha – MeetFactory, 30. 5. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.