Fågelle a její pop zabalený v hluku zazní v Brně a Praze

Fågelle Fågelle

Klara Andersson alias Fågelle nahrává zvuky a vytváří z nich zvukové montáže. Ulehá mezi synťáky, vrství hluk. Vytváří poetické experimentální plochy, které zjemňuje svým vokálem. Její naléhavou tvorbu, v níž zaznívají texty o pocitech moci a bezmoci v dnešním světě, zazní 24. listopadu v brněnském Kabinetu Múz, den poté 25. listopadu 2019 v dvoraně Českého muzea hudby.

Fågelle sólovou dráhu popisuje jako „místo bez limitů”. Letos ve spolupráci s producentem Henrykem Lippem (Anna von Hausswolff, Blue for Two, Union Carbide) vydala album Helvetsdaga (2019). Dechberoucí instrumentální pasáže obohacené emotivním zpěvem jsou nápadně inspirovány ranou tvorbou Björk nebo Radiohead, mezi své vlivy ale řadí také Jenny Hval nebo Adrianne Lenker.

V Praze, kam se vrací po třech letech, ji doprovodí ambientní mág Jan Kašpar alias Obelisk of Light. Neobvyklá symbióza raně barokní církevní architektury s klasicistní úpravou a nově dokončenou přestavbou vytváří dokonalé koncertní prostředí. V Brně ji doprovodí Oliver Torr.

Fågelle + Oliver Torr, Brno – Kabinet Múz, 24. 11. 19
Fågelle + Obelisk of Light, Praha – České muzeum hudby, 25. 11. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.