Fair Price Music vysílá průzkumné lodě do oceánu hudby, první je věnována ženám

FPM Playlist FPM Playlist

Fair Price Music zastávají na české scéně ojedinělou mecenášskou roli, která spočívá jednak v mnohdy syrovém záznamu živých vystoupení na červeném koberci, jednak ve finančí podpoře skrz prodeje alb, z nichž jde zastoupeným tvůrcům takřka vše. Nyní FPM přidávají – svou objevitelskou roli zvýrazní sérií playlistů. Ten první je věnován folku, punku, rocku… a hlavně holkám v kapelách napříč žánry a regiony.

Chceme objevovat hudbu v Polsku, Německu, ve Skandinávii i jinde, představovat ji u nás. A naši hudbu zase venku,” přibližuje myšlenku nového projektu Ondřej Novák, jeden ze zakladatelů FPM. „Našim cíllem je od začátku podporovat hudebníky a umožnit jim šířit svojí hudbu do světa a získavat podporu od svých fanoušků.

K tematickému rozpětí uvádí Petra Braddock následovné: „Chtěli bychom kombinovat žánry, regiony, či jakékoli jiná témata. Našim cílem je hlavně hudbu servírovat, dávat ochutnat z toho množství, ve kterém se člověk může ztratit,” přibližuje a zároveň dodává, že přestože má každý jiný vkus, každý se v tom místy najde. Sloužit má novinka i zahraničním tvůrcům a skupinám, které mají brázdit našimi kraji. „Někdy kapely (hodně ty zahraniční), které vyrážejí na turné, potřebují místní kapelu, aby mohly udělat společný koncert. Tohle jim může pomoct v hledání. I když u tohoto není třeba se omezovat na playlist.

První playlist Girls in Bands je zatím k poslechu zde. K dalším, poeticky pojmenovaným Nice Noise, Folk Around či Voiced Out se pak lze dostat tudy.

A jednoho mrazivého dne přijde také playlist, o který se pro FPM postará AlterEcho.

 

 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.