Festival NEXT zve na konferenci NOISS zájemce o kulturní fondy EHP

Festival NEXT zve na konferenci NOISS zájemce o kulturní fondy EHP

Občanské sdružení Atrakt Art, které stojí mimo jiné za slovenským festivalem současné hudby NEXT, pořádá úvodní konferenci k mezinárodnímu projektu NOISS (Norway-Iceland-Slovakia): Nová hudba pre nové publiká.

Jeho cílem je rozvoj publika, budovaní kapacit a nadnárodní mobility propagující hodnoty tvořivosti, umělecké svobody a spolupráce v současné avantgardní hudbě. „Prostredníctvom organizačnej, kurátorskej a umeleckej spolupráce pri tvorbe inovatívnych foriem hudby a zvukového umenia chceme vytvoriť komunitu proaktívnych tvorcov, schopných reagovať na kľúčové kritické, sociálne a politické výzvy, ktorým naše krajiny v súčasnosti čelia,” doplňuje k iniciativě ředitel sdružení Slávo Krekovič.

Na projektu se podílí také bratislavská A4 – Priestor súčasnej kultúry, nezávislý prostor pro současné umění EQO ze Spišského Hrhova, Antalova Music z Nórska a kolektív RASK z Islandu. Nové kooperace umělců formou vystoupení a koncertů budou k vidění a slyšení nejen na dalším ročníku festivalu NEXT, ale také v Oslu a Reykjavíku. NOISS zároveň přinese prednáškově-diskuzní program propojující hudbu s relevantními sociálními a kultúrními tématy.

Zahajovací konference se uskuteční 14. dubna prostřednictvím platformy Zoom a je určena hlavně pro příjemce a budoucí žadatele kulturních grantů EHP. Na programu bude prezentace NOISS a dalších čtyř projektů podpořených z grantů EHP a slovenského státního rozpočtu. Další informace o hostech a přístupové údaje k veřejné konferenci na Zoomu najdete na facebookové události.

V roce 2021 je i naše redakční činnost součástí širšího kulturního projektu s názvem „Hudební platforma AlterEcho jako prostor ke spojení umělecké komunity, veřejnosti a vzdělání mladých“ financovaného z Fondů EHP/Norska 2014–2021. Více o našem projektovém zaměření najdete na této stránce.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.