Foto: Příběh zvuku – workshop, Brno – FAVU, Sibiř, 23.–24. 4. 22

Foto: Příběh zvuku – workshop, Brno – FAVU, Sibiř, 23.–24. 4. 22

O víkendu 23.–24. dubna proběhly tři workshopy určené dětem od 10 do 15 let. Mladí hudební tvůrci se tak mohli seznámit s procesem tvorby elektronické hudby – od vzniku krátkých samplů nahrávaných v terénu až po výslednou práci ve studiu s pořízenými materiály, kde se účastníci seznámili se základy digitální kompozice a synchronizací zvuku s obrazem. Lektoři Lukáš Zelenka a Jonáš Svoboda vytvořili spolu s dětmi krátký soundtrack k vybrané scéně z filmu Spider-Man (2002) režiséra Sama Raimiho. Účastníci nejdříve zaznamenali originální zvuky ve městě i přírodních lokalitách, poté je vybírali a míchali částečně ze zvuky s databanky a nakonec dotáčeli i vlastní vtipný dabing. Hotová scéna s novou audiostopou je k vidění a poslechu na našem Youtube kanále.

Workshopy byly zorganizovány ve spolupráci s brněnskou FaVU VUT a partnerským kulturním a sociálním centrem Sibiř v rámci projektu „Hudební platforma AlterEcho jako prostor ke spojení umělecké komunity, veřejnosti a vzdělání mladých”, který byl v roce 2021/22 podpořen z Fondů EHP/Norska. Více informací najdete na této stránce.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.