Festival Sun Wu Kung už tuhle sobotu v Záboří, zahrají Ghettoblaster nebo Pacino

Festival Sun Wu Kung už tuhle sobotu v Záboří, zahrají Ghettoblaster nebo Pacino

Už poněkolikáté proběhne v ospalé (čti vylidněné) vísce Záboří u Dvora Králové mikrofestival Sun Wu Kung. Hospodu U Šulců navštíví v sobotu 18. února hned pětice kapel. Lepší důvod pro výlet do Podkrkonoší tento víkend nenajdete.

Minifestivalový lineup nabízí pět jmen, tvoří ho jak na scéně zavedené indie kytarovky, tak soudobé rapové projekty. Zahraje Ghettoblaster (Honza Majer z emorockových Bezbolestná), jeden z nominovaných na letošní ceny Vinyla za objev roku. Představí se také Násilník, jehož hudbu popisují pořadatelé jako „z provazu utrženou radioaktivní rave pařenici, kterou přežijou jen ti největší švábi.“

Doplní je melodicky rozverná, zároveň zahloubaná a melancholická kytarovka Hissing Fauna, a také mezi Orlovou a Prahou rozkročené trio Pacino. Od nich můžete čekat úderné emotivní songy připomínající třeba Hüsker Dü. Pacino se naposledy připomněli v loňském roce výborným singlem Psí srdce, nyní chystají první dlouhohrající desku.

Pátým do party jsou pak italsko-čeští Oswaldovi, kombinující alternativní rock s prvky italského spaghetti westernu či americany.

Vstup 90 Kč, start kolem 19:00.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.