Echolokátor: Pacino – Psí srdce

Echolokátor: Pacino – Psí srdce

Jako fanoušek „plných“ desek, či v horším případě EP, se k různým kompilacím (a že jich vychází doma i ve světě docela dost) málokdy dostanu. Jednu z nejzajímavějších mají na starosti lidi kolem časopisu Crook, kteří už druhým rokem přináší na své kompilaci Crooked to Death velkou řadu domácích kapel, které stojí za sledování. Na nadupané jedničce z dubna 2015 se objevila jména jako Bugmen (a jejich famózní Ollie), Hissing Fauna, Prodavač, Or nebo Tomáš Palucha. O nic slabší není ani letošní dvojka, která nabobtnala především co se týče obsahu. Objevilo se na ní (včetně bonusových tracků) hned 29 kousků, z nichž ční například Kovadlina, Deceased Squirrel on the Phone nebo India.

 

Do Echolokátoru z kompilačky vybírám mé oblíbence Pacino. Tuto slezskou trojku jsme důkladně představili loni v seriálu Czech It, kdy měla na kontě jediné EP Ne tak daleko. Od té doby stačila vyměnit baskytaristu a také vydat povedené splitko (poslechněte si třeba vynikající Tmy) se Sky to Speak, a právě singl Psí srdce na Crooked to Death Vol. II. Ten považuji za jejich dosavadní vrchol, v porovnání s ostatními nahrávkami se zdá, jakoby zde Pacino konečně našli zvuk, který jim sedí nejlépe. Zpěvák Radomír Szajter navíc (stejně jako už na březnovém splitku) dává zapomenout na poněkud nejistý zpěv z prvního EP.
 
Předzvěst desky? Snad, alespoň půlhodina podobně krátkých a emotivních vypalovaček by jistě potěšila nejen mě.
 
 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.