Folklórní písně s dronem a umění mezi ovcemi. Na Salaši vol. 2

Folklórní písně s dronem a umění mezi ovcemi. Na Salaši vol. 2 vizuál: Luciana Kvapilová

Podruhé se letos uskuteční malý jednodenní festiválek uprostřed přírody na Salaši Travičná nedaleko Tvarožné Lhoty, tentokrát v sobotu 27. srpna. Zatímco první ročník byl spíše přátelským setkáním, na němž si zahráli také pořádající Chief Bromden, letos dramaturgie směřuje k line-upu zvučných jmen především z pražské scény.

Hudební program se ponese v duchu post-punku, no wave a riot grrl hnutí, vystoupí Pacino, ±0 či nedávný objev kytarové scény, kapela Hothouse a s nimi spříznění Tvö.

„Hothouse letos na jaře debutovali skvělým EP Light Was Brighter. Lyrika černá jako dehet, instrumentální salvy trumpet a temná atmosféra dají vzpomenout třeba na rané The Birthday Party, tato pětice s ní však pracuje podle pravidel vlastního vzteku, zmaru a hořkosti, “ říká za organizátory Štěpán Pařízek.

Temný, šeptavý rap podtržený chladnými beaty doveze na salaš Arleta. V rámci doprovodných aktivit čeká návštěvníky mini workshop japonské kaligrafie nebo autorské čtení a performance Romana Krištofa s Tatianou Fialovou. Mezi překvapení festivalového programu patří spojení folklórního Mužského sboru Tvarožná Lhota s ambientním droneovým projektem Further Down z Nového Boru.

„Myšlenka a předpoklad festivalu jsou poměrně jasné; přinést bohatý kulturní program na jedinečné místo, jehož ekologický význam je pro krajinný ráz jižní Moravy neodmyslitelný, a tudíž diktuje i celkový charakter této události,“ přibližuje koncept setkání za pořadatele Lubomír Příkaský.

Na Salaši vol. 2, areál Salaše Travičná u Tvarožné Lhoty, 27. 8. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.