Flying Horseman přiváží postrockovou smršť do Prahy a Brna

Flying Horseman Flying Horseman

Není to ledajaká záležitost, píší o belgickém uskupení okolo Berta Dockxe svorně pražská Roxy i brněnský Kabinet. Tvorba Flying Horseman je vzletná a osobitě proměnlivá. V Praze zahrají 21. listopadu, v Brně o den později, obě vystoupení doprovodí zdejší výrazné ženské tváře.

„Selekce prvotřídních hudebníků, kteří neumí jinak než vytvářet strašidelně překrásná alba a pohlcující live shows, kde se snoubí emocionální hloubka s duši drásající atmosférou,” uvádí z pražské Roxy, v jejímž menším Experimentálním prostoru NoD koncert proběhne. Před pár měsíci skupina vydala v pořadí již páté studiové album s názvem Rooms / Ruins.

Svoji hudbu zde „ještě více umocňují o emoce tvořené unikátní směsí experimentálního rocku, post-folku, temného blues, kosmické improvizace a kraut-rocku,” dodává své Kabinet Múz. „Nekompromisní přístup a hudební virtuozita z řad souboru Flying Horseman otvírá další kapitolu jedinečného a zároveň fascinujícího příběhu.” Tomuto příběhu budou sekundovat v Praze Katarína Máliková a v Brně Mucha.

Flying Horseman + Katarína Máliková, Praha – Experimentální prostor NoD, 21. 11. 18
Flying Horseman + Mucha, Brno – Kabinet Múz, 22. 11. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.