Freddy Ruppert nabízí na nové kazetě syntézu své tvorby

Freddy Ruppert patří k pražské elektronické scéně a poslední zářez spadl na Red For Colourblind. Na labelu, který je jinak vlastní Lightning Glove, jde o pátý počin, opět jde přitom o kazetu. Americký hudebník, původně z Los Angeles, ovšem již několik let usazený v Praze, na sebe upozornil se svým sólovým projektem This Song Is A Mess But So Am I a pak také sestavou Former Ghosts (v níž jinak působí i Jamie Stewart z Xiu Xiu a Nika Roza Danilova ze Zola Jesus).

Kazeta Krait, která vyšla 6. prosince, spojuje hudebníkovu dosavadní tvorbu. „Zvuk novinky souzní s Ruppertovou aktuální pózou během živého hraní: židle - kontroler - laptop; čekání, vrstvení, škrcení. Deska nenabízí žádné jednoduché vodítko pro její zákruty, kromě toho, že všech deset skladeb skládá jedno tělo,“ říkají Red For Colourblind a sám Ruppert dodává: „To, že se všechny tracky jmenují Krait, neznamená ani tak jejich maskování, ale spíš to, že jsem ke každému přistupoval jako k části celku. Vždy jsem měl rád kazety, které fungují jako celek od začátku do konce.

Album Krait vyšlo v limitované edici 60 kusů. Poprvé bylo k mání na PAFu. Naslouchat je možné také zde.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.