Garáže, pankáči, písničky: SAVAK na turné v Česku

Garáže, pankáči, písničky: SAVAK na turné v Česku Reuben Radding

Šedesátkový zvuk garážových kapel, sedmdesátkový punk a pozdější americký underground, trocha jazzu i musique concrète. To jsou SAVAK, kteří vznikli v návaznosti na brooklynské Obits (Sub Pop). Je to vlastně sestava, jež je „sama o sobě procházkou historií americký nezávislý scény – v kapele najdete kromě Sohraba z Obits i členy bez nadsázky legendárních kapel jako Nation Of Ulysses, The Make-Up (baskytarista James Canty, kterej hrál i s Tedem Leem) a Enon nebo Holy Fuck (bubeník Matt Schulz), “ uvádějí z pražské kavárny Potrvá. Tam je podpoří 14. června Scott Ritcher, známý jako frontman hc/punkových Metroschifter. SAVAK na pódiu zaujmou krom jiného také proplétáním vokálních partů mezi třemi zpěváky. Do Česka přivezou své nové album Beg Your Pardon.

O tři dny později se zastaví v brněnském Kabinetu Múz a mezitím i v českobudějovické Zkušebně. V jižních Čechách je doprovodí improvizační soubor Zabloudil(a) a punkový písničkář J. Marinelli, kterého možná znáte z emo kapely Samuel. V sólové tvorbě zní, jako kdyby za ním stála alespoň tříčlenná banda. Sedmdesátkové pankáčství, hodně srdcařství a sem tam houpavé kytarové blues. SAVAK s J. Marinellim dojedou 17. června i do Brna, kde se k nim přidá ještě místní duo Pulsar. Kytaru a zpěv tu zastává Tomáš Přidal (Deceased Squirrel on the Phone) a automatický bubeník a baskatyrista Bob Vrátníček (Dirty Picnic). „Pulsar je psych/post punk, ovšem jak řekl Werner Becker z Max-Planck-Institut für extraterrestrische Physik: neexistuje žádná přijatá teorie, teprve poslední poznatky nám umožňují vytvoření přesnější představy,“ dodávají z Kabinetu Múz. Jejich aktuální nahrávka Crumpled Mountain vyšla letos v únoru na labelu Stoned To Death Records.

SAVAK + Scott Ritcher, Praha – Potrvá, 14. 6. 19

SAVAK + J. Marinelli+ Pulsar, České Budějovice – Zkušebna, 16. 6. 19

SAVAK + J. Marinelli+ Pulsar, Brno – Kabinet Múz, 17. 6. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.