Gazelle Twin, Plaid a Lightning Glove. Narozeniny Waveu budou třaskavé

Gazelle Twin Gazelle Twin

Gazelle Twin, Plaid a Lightning Glove míří do pražské MeetFactory. Tam oslaví své narozeniny Radio Wave ve spolupráci se Stimul festivalem a Lunchmeat studiem. Oslava to takto bude třaskavá jak hudebně, tak vizuálně. 13. narozeniny proběhnou v pátek 11. ledna. 

Gazelle Twin na svém třetím albu Pastoral podrobuje tvrdé sonické kritice nacionalistické tendence v Británii po referendu o brexitu a bere si na to nepřeslechnutelný arzenál. Šamanský zpěv a zběsilé beaty připomínají Fever Ray, rozsekané samply fléten a dalších folklorních nástrojů zase zvuk celého alba pevně usazují do britské krajiny. „Gazelle Twin ohledává na letošní desce Pastoral národní nevědomí a dost nevybíravě komentuje nálady v postbrexitové Británii – od nostalgických stesků po zašlé slávě království k populistickým lžím a xenofobii,” dodává v bilanční anketě A2larmu redaktor Waveu Miloš Hroch, který album považuje za to nejvýraznější roku 2018.

Jako její českou paralelu lze označit pražské Lightning Glove, kteří se inspirují v klubové scéně Velké Británie i v post-punkové estetice, vystupují na antirasistických akcích a nikdy by nehráli na Colours of Ostrava. Zároveň připouští, že jejich letošní album Irrelevant Dreams už tolik politicky neburcuje. Atmosferickým jazykem vypráví o stagnaci, melancholii a české realitě.

Britská dvojice Plaid se může zařadit po bok takových jmen, jako Autechre, Aphex Twin anebo Boards Of Canada. Stejně jako jmenovaní i oni v devadesátých letech vydávali u prestižního labelu Warp Records a pomáhali formovat subžánr IDM. V Praze půjde DJ set. DJ set předvede také Viktor Palák, redaktor Waveu a FullMoonu.

13. narozeniny Radia Wave, Praha – MeetFactory, 11. 1. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.