Girl power: newyorské bohyně OSHUN v pražském NoDu

Oshun Oshun

Pražský NoD přichází s novým projektem: Wonder Women Save You. WOWs dává prostor nadějným ženám na současné hudební scéně nehledě na žánr a jako první představuje afrofuturistický projekt OSHUN.

Hudba newyorského dua má nadpozemský až mýtický charakter. Jméno OSHUN v yorubské mytologii znamená bohyně plodnosti a jejich hudba vypráví o spirituálním spojení, o vnitřním růstu i návratu ke kořenům. S odkazem k africké kultuře se pohybují na pomezí R&B, hip hopu a neo soulu a používají akustické i digitální zvuky. Sladké melodie Thandi se v symbióze proplétají s Nambiinými rychlými údernými rými, zatímco na pozadí zní hutná basa i ambientní harmonické textury. Svůj první mixtape vydaly před třemi lety a tento rok jsme se dočkali debutového alba bittersweet vol. 1, na kterém spolupracovaly například i s výherkyní Brit Awards Jorjou Smith.

V rámci turné se tak vydávají do světa a 10. května zavítají, spolu s americko-slovensko-českým neklidně energetickým projektem The High Corporation, i do pražského NoDu.

OSHUN, Praha – NoD, 10. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.