Hudba je věda? Hudební program olomouckého AFO je znovu impozantní

AFO 2017 AFO 2017 Marcel Skýba

Festival dokumentárních filmů Academia Film Olomouc si za dobu své více než půl století trvající existence vysloužil vysoké renomé, a především pak v posledních letech si s každým dalším ročníkem výrazně zvedá sebou samým nastavenou laťku. V záplavě poutavých dokumentů a besed, které ukazují, jak by měla vypadat popularizace vědy, se přitom už několik let neztrácí ani kvalitní doprovodný hudební program.

Letošek nebude výjimkou, a proto si můžete plánovat program v Olomouci. Od úterý 24. 4. do soboty 28. 4. budou večery patřit hudebním blokům, které nabídnou silná želízka české a slovenské elektroniky a zajímavé zahraniční vizity.

Je libo úterý? Showcase Bastl Instruments.

...středu? Elektroničtí bratří Bratři, cynický a dnes již poněkud vyzrálejší rock’n’roll Lazer Vikinga a slovenský producent FVLCRVM.

...čtvrtek? Losangeleská kometa beatové scény Huxley Anne, multimediální elektronika TMA.

...pátek? Apokalyptické post-rockové dálavy Flash the Readies a klubový vír španělského Kid Cala.

...sobotu? Toxikománie Zagami Jericho, tepající americká návštěva Piqi Miqi a debutující slovenský projekt Tante Elze.

To vše v podmanivém prostředí Kaple Božího Těla, s každodenními afterparty v atriu olomouckého Konviktu. Kdo bude chybět, přijde o tradiční zlatý hřeb olomoucké jarní sezóny. Odradit by přitom nemělo ani zpoplatnění koncertů. Stovka na den, případně tři sta padesát na celých pět dní je jen kosmetický zásah do peněženky. Více informací zde.

AFO: Music is Science, Olomouc – různá místa, 24.–28. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.