Improvizace od A do Z. Mt. Accord popouští uzdu fantazii v projektu na pokračování

Improvizace od A do Z. Mt. Accord popouští uzdu fantazii v projektu na pokračování

Z improvizací často vzejdou nejsilnější kompozice. Možná i z toho důvodu se do takového způsobu hledačství nyní pustil tajuplný slovenský producent Mt. Accord. Na Bandcampu a Soundcloudu začal postupně v nepravidelných intervalech zveřejňovat abstraktní a ambientní zvukové imaginace, které místo struktury a rytmu přinášejí atmosférické, všeobklopující mlhy. 

Projekt pojmenoval Improvisations A–Z a dosud představil tři kompozice – A, B C. Jisté tak je, že nás čeká ještě 23 kusů, přičemž spontánnost jako hlavní manifest zaručuje, že pevné datum zveřejnění dalšího dílku či ukončení celého seriálu bude vždy ve hvězdách. Nezbývá, než pravidelně kontrolovat sítě a čekat, až na Mt. Accorda zase přijde improvizační chvilka.

Připomeňme, že Mt. Accord byl nedávno součástí kompilace TROJ, která vyšla u londýnského labelu Colour8 a představila nadějná jména česko-slovenské elektroniky. 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.