Premiéra: S I T R A – Listen, The Wind Has Something To Say

Premiéra: S I T R A – Listen, The Wind Has Something To Say

S I T R A je mladé jméno současné české producentské vlny, které se vyplatí sledovat. Jednu ukázku ze své křehké ambientní tvorby nyní vydává na kompilačním EP TROJ, vycházejícím pod hlavičkou anglického labelu Colour8. Skladbu Listen, The Wind Has Something To Say vám na AlterEcho nabízíme v premiéře.

Tento dvacetiletý elektronik-samouk se se svou hudbou pohybuje ve značně introvertních vodách. Cizelování minimalistického motivu je pro jeho zasněné zvukové koláže příznačné a nejvíce patrné je to dosud právě u této písně, jejíž vznik sahá do období, kdy se S I T R A se světem samplů teprve seznamoval. „Hlavní inspirací bylo úskalí, se kterým jsem se v té době potýkal. Šlo v podstatě o hledání vlastního zvuku – proto ten název. Hlavní motiv skladby vznikl při míchání čaje – rozléhající se cinkání lžičky narážející o stěny hrnku mi vnuklo nápad,“ vysvětluje. Úvodní syntetická „zvonkohra“ se v půlce prolne s pulsujícím beatem a v atmosférické smyčce ostrých i zamžených tónů nabídne střípky chilloutu, instrumentálního hip hopu či downtempa. V současnosti pak S I T R A pracuje na EP, na němž se bude snažit zachytit „moment prožitku“ a „pocity a dojmy z osamocení“.

Zmiňované EP TROJ je třetím dílem série Murmurations, kterou se londýnský label a kolektiv Colour8 společně se slovenským členem Adamem Donovalem snaží představit talentované elektronické producenty ze střední Evropy. Na Troj nalezneme ryze česko-slovenské zástupce, vedle S I T R A jsou to ještě ambientní elektroničtí tichošlápci Theydon Boys Mt. Accord. Fanoušci netradičních fyzických hudebních formátů by pak mohli zbystřit při informaci, že Colour8 se po elektronickém vydání celé série chystá vydat limitovaný box-set, který bude obsahovat kazetu, USB disk se všemi skladbami, připevněný na modelu ptáka vytištěného pomocí 3D tiskárny, a bohatý booklet. Pro více informací sledujte profil Colour8 na Facebooku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.