Podoby elektroniky. Poslechněte si manifest labelu ACR se slovenskou i českou účastí

Podoby elektroniky. Poslechněte si manifest labelu ACR se slovenskou i českou účastí

Od field recordings po drone, od ambientu po noise. Takto široce rozkročená je nová kompilace the opposite of aloof vol. 1, která jest první vlaštovkou nového labelu ACR, za nímž stojí v Londýně usazený Adam Donoval (aktivní též v kolektivu Colour8). Vnímat ji lze jako jakýsi manifest umělců, se kterými by ACR rád do budoucna spolupracoval. Mezi celkem 12 zúčastněnými producenty z 8 zemí najdeme i „staré“ známé – slovenskou scénu zastupují Ondrej Zajac, Mt. Accord, Teapot či Stream Noir, českou pak Izanasz.

„Koncom minulého roka som bol mierne frustrovaný hudobným priemyslom a procesmi distribúcie a produkcie, ktoré odoberajú hudbe na naliehavosti a relevantnosti. Tak som si povedal, ze začnem vlastné vydavatelstvo, ktoré bude hudbu vydávat rýchlo a priamočiaro – cez jednu platformu, na jednom fyzickom formáte; cez Bandcamp, na kazetách,“ poodhaluje pohnutky pro založení vlastního labelu Adam Donoval a pokračuje: „Prvý release je akýmsi mission statementom, ktorý aspoň trochu napovie, akým hudobným smerom sa bude vydavatelstvo uberať. S niektorými interpretmi máme konkrétne plány, s inými skor dúfame v spoluprácu niekedy v budúcnosti, ale vyzerá to tak, že tato skupina bude jádrom kolektivu (aspoň v najbližšej budúcnosti).“

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.